ziemia na sprzedaż

Ziemia w Lębork sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w rolę stoi się w swym świata coraz bardziej proste, chociaż jednocześnie warto jest narzekać na wzmiance to, że zasoby gruntów zatem nie jest worek bez dna. Są w Polsce gminy, jakie w ostatnich dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając toż na stany. Niektóre biedniejsze, z problemami budżetowymi, szybko pozbywały się części nie patrząc na ostatnie, jakie zyski będą osiągały w perspektywy. A przecież ziemia jest coraz bardziej istotna, nawet w ostatnich pozornie mniej ciekawych miejscach.

Ziemia w Słupsk sprzedam

 

Gdy toż się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na dziurze było jedynie pustym hasłem. Potem coraz bardziej łatwe stało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło spróbować tej rzeczy turystyki. Okazało się po latach, że dla strony spośród nich realizację agroturystyczna stała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, gdy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Więc najbardziej na tym zyskała tak zwana (istniała teraz) „nomenklatura” i większość z tychże pań do dziś jest wielohektarowe gospodarstwa kierując się w całej mocy na hodowli bydła. Bycie takich areałów wykazałoby się bardzo opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupie Europejskiej z czym dokładnie kojarzą się do ostatniej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że przynależą do wybranych. Traktuje to przede wszystkim Wielkich Jezior Mazurskich dodatkowo ich najdroższych okolic.

I w mieście

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na gruntach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla osób idących w licznych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady produkcyjne. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne działki w powierzchniach ekonomicznych, co się dodatkowo kojarzy z pomocami podatkowymi.

W miastach takich miast jak Warszawa pod wieżowce bierze się każdy skrawek gruntu. To sprawia nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W ostatnich dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych budynków jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments