Fizjoterapia - zawód przyszłości

Fizjoterapia – zawód przyszłości

Warto przeczytać

Tuż za lekarzami i pielęgniarkami, fizjoterapeuci są najbardziej rozpoznawalnym i reprezentowanym zawodem medycyny. By wykonywać zawód fizjoterapeuty trzeba przede wszystkim wykorzystywać zdobytą wiedzę, praktykę, metody fizjoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii, procedur teorii manualnej oraz masażu. Jednym z najlepszych specjalistów na Pomorzu jest fizjoterapeuta – Michał Laskowski.

Czym się zajmuje fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta przede wszystkim wykorzystuje zdobytą wiedzę i umiejętności celem uzyskania jak najlepszych efektów z leczenia pacjentów cierpiących na różnego rodzaju schorzenia powiązane z różnymi układami ciała. Fizjoterapeuci skupiają się m.in. na schorzeniach neurologicznych (Parkinson, stwardnienie rozsiane, udar), schorzeniach układy nerwowo-mięśniowo-szkieletowego (ból pleców, zaburzenia z kręgosłupem szyjnym, urazy sportowe, zapalenie stawów), schorzenia układu sercowo-naczyniowego (choroby serca, rehabilitacja po zawale), schorzenia układu oddechowego (astma, choroba płuc, mukowiscydoza. Rehabilitacja Rumia dzięki korzystaniu z technik chiropraktyki i osteopatii szybko przynosi ulgę w bólu i poprawia samopoczucie swoim pacjentom. Ciągłe przyjmowanie leków przeciwbólowych nie sprzyja zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Warto zaznaczyć, iż nie rozwiązuje to problemu, tylko chwilo je umarza. O wiele lepszym pomysłem są natomiast masaże, manipulacje i ćwiczenia wspierające chory obszar przez osobę do tego wyszkoloną – fizjoterapeutę Michała Laskowskiego, który posiada swój gabinet w miejscowości Rumia. Fizjoterapia Rumia swoim holistycznym podejściem pomaga dość do zdrowia i dzięki korzystaniu z wielu różnych metod, wspiera szybszą rekonwalescencję.

Rehabilitacja dzieci w Rumi

Jak wiadomo nie od dzisiaj każde dziecko i każdy młody nastolatek z wadami postawy, z problemami neurologicznymi jak i po przebytych urazach czy operacjach potrzebuje indywidualnego podejścia odpowiedniego fizjoterapeuty. Dlatego właśnie Michał Laskowski najmłodszych pacjentów otacza kompleksową opieką medyczną, chociażby przez pełny cykl leczenia. Rehabilitacja uszkodzonych tkanek wiązkami ultradźwięków pobudza regenerację. Pomaga to również przy zapaleniach ścięgien, nadwyrężonych mięśniach oraz w astreryźmie. To z powodzeniem leczy także dzieci i niemowlęta. Nawet, jeżeli mamy wrażenie, że z naszą pociechą jest wszystko w porządku to warto też korzystać z usług fizjoterapeuty profilaktycznie, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia ewentualnych wad czy wykrycia ich we wczesnym stadium.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments