8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za szybkiej zawartości gazu i dieta uboga w czyny i warzywa nie wróżą nic ciekawego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje a trochę przydatnych, i dodatkowo efektywnych kroków pozwalających zapobiec tegoż ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, jakie o jeść, by zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w charakteru ograniczenia za wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wielkiej zawartości potasu. Bierze się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi wprowadzonemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze szybciej się obniży. Banany można jeść jako niezależną przekąskę lub nałożyć je do jogurtu czy do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielem miąższem zawierają potas, analogicznie jak pomidory i owoce. Zawierają też witaminę C, jaka wykonywa jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że wesprzeć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Wynik w budowie obniżenia ciśnienia można zobaczyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to szalenie silny produkt, który można spożywać na twardo czy dusić w części soku. Jedyne z doświadczeń dowiodło, że picie filiżanki wyciągu z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie że wesprzeć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu może ważyć element pożywnego śniadania. Myśl jednak, aby stwierdzić zawartość cukru, jeśli kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić dobroczynny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie ma świetne wyjście dla pań zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i nowy punkt o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u pań z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej powierzchni brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla dziewczyn na diecie obniżającej ciśnienie świetną możliwością dla współczesnej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych skutków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem produkty można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie przeprowadzone w Finlandii wskazuje, że piękna zawartość likopenu, czyli karotenoidu ustalonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie zaprezentowane w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u pań z cennym stopniem likopenu obniżało się o 55%.

Arbuz

Arbuz powoduje wielką suma wody dzięki czemu korzystnie wpływa na twarzy z podniesionym ciśnieniem naturze czyli z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może ponadto zapobiegać wzrostowi ciśnienia u pań z ważnym ciśnieniem krwi.

Ponadto skutek ten wynosi L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego dodatkowo je ogranicza. Oprócz tego aminokwasy ujęte w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z efektów i warzyw. Czy istnieje suplement bowiem istotniejszego w mieszkaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments